Doğduğumuz günün de ruh varlıkları üzerinde tek başına ayrı bir etkisi vardır. Ancak bu noktada şu bilgiyi de eklemeliyim ki bu kavramlar aslında doğum tarihimizin tamamı ve ismimizden de etkilenir. Bu sebeple size olan etkilerinin değişiklik göstermesi kaçınılmazdır. Doğduğumuz günün enerjisinden aldığımız özellikleri aşağıda inceleyebilirsiniz.

 

AYIN 1. GÜNÜ

Güçlü bir iradeye sahip, kendine güvenen ve bağımsız birisiniz. Plan yapmayı seversiniz ancak yaptığınız planları hayata geçirmenin zevkine varmalısınız. İşlerinizi sürüncemede bırakmaktan hoşlanmazsınız. Çare olmaktan çok teşhis koyarsınız. Sürekli işleyen bir aklınız vardır, nedenleri araştırır ve kalbinizden çok aklınıza dayanarak hareket etmeyi tercih edersiniz. Kendinizi adayabilirsiniz ama gösterişten hoşlanmazsınız. Bağımsızlığınız konusunda hassasınız. Eğer birinci çakranın negatif özelliklerini bağımlılıklar şeklinde taşıyorsanız henüz ortaya koymadığınız  ve açığa çıkmayı bekleyen potansiyel bir gücünüz var.

 

AYIN 2. GÜNÜ

İçinde bulunduğunuz ortama karşı bir hayli duygusal ve hassassınız. Biraz kararsız ve aklı karışmış birisiniz ama kolayca arkadaşlık kurabilen, arkadaş canlısı bir insansınız ve dostlarınız tarafından çok sevilirsiniz. İnsanların sizin hakkınızda konuşmasından hoşlanırsınız çünkü kendinizden hoşnutsunuz ve dikkat çekmeyi istersiniz. Sizi aşırı duygusallığa sevkederek sıkıntıya sokacak her türlü durumdan uzak durmalısınız. Ulaşmak için fazla çaba sarf etmeseniz bile maddi rahatlıktan hoşlanırsınız. Şiir yazmalı ya da yeteneğinizi ritim ve müzik dalında geliştirmelisiniz.

 

AYIN 3. GÜNÜ

Fiziki gücünüz çok kuvvetli ve hastalıkları alt edebilecek bir yapınız var. Hayal gücünüz çok parlak ve en basit bir olaydan bile çok güzel bir hikaye çıkarabilirsiniz. Günlük tutmalı, blog yazmalı ya da en azından editörlük benzeri edebi kabiliyetinizin parlayarak gelişeceği bir hobiyle uğraşmalısınız. Kendinize çeşitli uğraşlar bularak sürekli aktif olmalısınız. Çekiciliğiniz bir hayli fazla ama sinirlenirseniz bir anda bu durumdan mahrum kalabilir ve itici bir hal alabilirsiniz. Toplulukları ve kalabalık insan gruplarını seversiniz. Bir grup seyircinin önünde kendinizi çok güzel ifade edersiniz. Kolayca tatmin olur ve koşulları kendi lehinize çevirirsiniz. Yorulmak nedir bilmeyen birisi olduğunuz için evinizin ya da işinizin dışında da kendinizi aktif tutacak uğraşlara ihtiyaç duyarsınız.

 

AYIN 4. GÜNÜ

Çevrenizdeki doğayı, evinizi, ailenizi ve ülkenizi çok seversiniz. Üretim, inşaat, tamirat, çifçilik ya da tekstil işlerinde ve toprakla ilgili tüm mesleklerde başarılı olursunuz. Çalışkan ve sabırlı olduğunuz için sizi gevşetip rahatlamanızı sağlayacak marangozluk, dağcılık, bahçıvanlık, avcılık, seramik ve benzeri hobilerle uğraşmalısınız. Kendi fikirlerinizi ortaya koyar ve kendinizin her şeyi iyi bildiğini düşünerek onları başkalarına kabul ettirmeye çalışırsınız. Ciddi tabiatınız nedeniyle bir hayli sıkıntı çekebilirsiniz çünkü kendinize uyguladığınız disiplin, sevginizi ifade etmenize ya da ihtiyaç duyduğunuz şefkatin size akmasına engel olur. Yorulmadan çalışır ve başkalarının da öyle çalışmasını beklersiniz. Neşelenmeye zaman ayırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde birikimlerinizi doktor harcamalarına yatırmaya hazır olmalısınız.

 

 

AYIN 5. GÜNÜ

Yeniliklere çabucak adapte olan enerjik ve biraz kendini beğenmiş birisiniz. Hayal gücünüz kuvvetlidir. Süslemeyi ve düzenlemeyi seversiniz. Meraklı bir zekanız var ve çok yönlüsünüz. İyi bir arkadaşsınız ve genellikle işlerin hızlı ilerlemesini sağlarsınız. Pazarlama benzeri sosyalleşmenin ve insan ilişkilerinin ön planda olduğu işlerden keyif alırsınız. Disiplin gerektiren ve sabit kalmanıza neden olan bağları reddetme eğilimindesiniz.

 

AYIN 6. GÜNÜ

Sevgi sizin tabiatınızın anahtarıdır. Övgüye ve takdir edilmeye ihtiyaç duyarsınız ve eleştiriler sizi mutsuz eder. Birliktelik istersiniz. Birlikteliğinizin devamı için sevgilinizle aranızı hoş tutmaya çalışırsınız, ancak her zaman ideal aşkı aradığınız ve onu nadiren bulduğunuz için, kolayca huzura eremezsiniz. Çocukları seversiniz ama mutlu olmak için çocuk doğurmanıza gerek yoktur. Kendinizi korumayı bilirsiniz ama her zaman uygunsuz ilişkiler içine düşebileceğiniz korkusunu yaşarsınız. Duygularınızdan daha çok, mantığınıza göre hareket etmeyi tercih edersiniz. Maddi açıdan kimseye muhtaç olmama güdüsüyle, iş hayatında başarılı olabilir ve para kazanmanın ya da garantili yatırımlar yapmanın yollarını bulabilirsiniz. Edebiyata ve sanata yatkınlığınız var ve mekanik işlerle ilgilenmezsiniz. Çevrenizde her zaman insanlar olmalıdır ve arkadaş ortamının keyfine varmayı ihmal etmemelisiniz.

 

AYIN 7. GÜNÜ

Uzmanlaşmayı öğrenmelisiniz. Analitik zekanız kuvvetlidir. Kumar oynamamalı ve tahminlerde bulunmamalısınız. Başladığınız her yatırımın bütün detaylarını en ince noktasına kadar gözden geçirmelisiniz. Güçlü olan önsezilerinizin aksine işaret eden hiçbir tavsiyeyi ciddiye almamalısınız. Peşine düşmek yerine beklemelisiniz. Yaylı sazlar ya da org çalmaya yeteneğiniz vardır. Parasal konularda muhakeme yeteneğiniz çok iyidir. Bankacı, borsacı, muhasebeci, mali müşavir, avukat olarak başarıya ulaşabilirsiniz (özellikle adınızda ya da pin kodunuzda belirgin bir konumda 8 rakamı varsa). İlişkilerde karar verir ve bunları değiştirmekten hoşlanmazsınız çünkü yediler başkaları ile aynı fiziksel ortamda olmaya kolayca alışamaz. Fırsat buldukça doğada uzanarak dinlenmeli ve meditasyon yaparak rahatlamalısınız. Günün bir bölümünü sürekli olarak kendinize ayırın.

 

AYIN 8. GÜNÜ

Yaratıcı ve üretken bir kişisiniz. Üretme ve genişlemeye yönelik bir meslek seçerek, genel ve kamuya ait konularla ilgilenmelisiniz. Eşit ortaklıklar kurmamalı, işin çoğunluk hissesi son kararı verebilmeniz için sizde olmalı ve işinizin fiilen başında durmalısınız. Bankacılık işinde başarılı olabilir, kamuda yöneticilik yapabilir, büyük bir şirketin başkanı olabilir, bir organizasyonda ya da kamu kurumunda etkin çalışabilirsiniz. Her zaman dürüst olmalı ve başarının önemine inanmalısınız. Etkili hareketler yapmaktan, büyük miktardaki paraları kurumlara bağışlamaktan ya da bir sanat koleksiyoncusu olmaktan hoşlanırsınız. Gösterişli yaşamayı ve ailenizin sizinle gurur duymasını istersiniz.

 

AYIN 9. GÜNÜ

Reklamcılık, dağıtım, sanat, geniş fikirlilik gibi hümanist titreşimlerin içindesiniz. Metafizikle ilgilenmekten ve onu dünyevi işlere uygulamaktan hoşlanırsınız. Edebi ve sanatsalsınız. İlhamlarınızın ışığını yakaladığınızda güçlü bir iradeyi kazanır ve doğal bir lider olursunuz. Pratikte her sanat dalında başarılı olabilirsiniz. Geniş yelpazede bir eğitim almalısınız ve kendi mesleğinizi kendiniz seçmelisiniz. Eğer aktif ve sağlıklı kalabilirseniz her zaman genç gösterirsiniz. Duygusalsınız. Evrensel bilince uyumlanmaya ve soyut düşünmeye yatkınsınız. Bu durumda başkalarına hizmet etmediğiniz müddetçe  kendinize ait kişisel hayatı başarı ile sürdürme olasılığınız çok azdır. Bu döngüdekilerin evliliklerinin dağılma riski fazladır. Duygusal dengenizi sağlamadan evlenmemelisiniz.

 

AYIN 10. GÜNÜ

İlgili olduğunuz pek çok konu olmalı çünkü aynı anda pek çok işi başarı ile yapabilecek yeteneğe sahipsiniz. Pek çok kişi size dayandığı ama pek azı yardımcı olduğu için belli bir oranda kendinizi yalnız hissedersiniz. Açık fikirlisiniz ve güçlü bir iradeniz var. Dostlarınız ve size ait olan her şey konusunda kıskançsınız ve bu konuda ikna edilemezsiniz. İnandığınız iş alanlarında mükemmel bir girişimcisiniz. Yaratıcı yeteneğiniz bir hayli fazla ve meslek hayatınızda çok başarılı olduğunuz halde, tercihen görsel sanatlar ile ilgili bir hobi ile uğraşmalısınız. Çok misafirperversiniz ama evcil değilsiniz ve bir yuvanın sorumluluğunu yüklenmeniz beklenmemelidir. Fiziksel ve duygusal rahatsızlıkları kolayca atlatacak sağlam bir yapıya sahipsiniz.

 

AYIN 11. GÜNÜ

İnatçı ve kararlısınız ancak enerjiniz ve arzularınız sık sık değişkenlik gösteriyor. Düşüncelerinizde bir hayli dramatik, parlak ve tereddütsüz hareket ediyorsunuz ama içinizde tedirgin olup kolay incinebilirsiniz. Hızlı tepkiler veriyorsunuz. Mantığınızın duygularınızdan etkilenmesine izin vermemeye dikkat etmelisiniz. Kendi ahlaki görüşlerinizi çok katı bir şekilde başkalarına kabul ettirmeye çalışıyor ve insanların eşitliğine pek fazla dikkat etmiyorsunuz. Sevgi ve duygularınız aşırı ve mantıksızdır. Sağlığınıza ve sinirlerinize dikkat etmeli ve içinizde hissedeceğiniz dengesizliklere karşı sürekli olarak uyanık olmalısınız. Para kazanma vakti geldiğinde ideallerinizi gerçekleştirmek üzere birikim yapmalısınız. Ya yükseklerde ya da dibe vurmuş bir halde, her zaman için aşırı uçlara eğilimlisiniz. Unutmayın ki siz bir Esas Numara olan 11’i taşımaktasınız.

 

AYIN 12. GÜNÜ

Parlak, çekici ve yaratıcısınız. Bir tartışmada ikna edici ve iyi bir konuşmacısınız. Hayat dolusunuz ve canlılıktan hoşlanırsınız. Dengeli bir aklınız var. Mükemmel bir dava avukatı, tasarımcı ya da aktör olabilirsiniz. Yüksek idealleriniz ve sanatsal yatkınlıklarınız var ve kendinizi hayatta bir “görev” için yetiştirmelisiniz. 3’lerin kötü bir yönü olan “iniş ve çıkış” yatkınlıklarından sakınmak için kendinizi zihnen aktif tutmalısınız. Tasarım konusunda büyük bir yeteneğiniz var ve iyi bir mimar olabilirsiniz. Flörte ve duygusal ilişkiler yaşamaya karşı zaafınız vardır, şıpsevdisiniz. Başladığınız işleri tamamlamadan bırakırsanız enerjiniz dağılacaktır.

 

AYIN 13. GÜNÜ

Bu sayı bazı karmik borçların ve çatışmaların sayısıdır. Yaratıcılık, yayılma, düzen ve kısıtlamalar getiren kurallar sizde huzursuzluk yaratır (1+3=4). Hassas ve ruhsalsınız, çevreniz yüzünden sıkıntı çekersiniz ve patlamalar yaşamaya yatkınsınız. Aktif bir zekaya sahip olmanıza rağmen katı ve aksi bir yapınız var. Sevgi dolu bir doğanız olduğu halde bunu çok az gösterdiğiniz için sıkıntı çekiyorsunuz. Çoğunlukla yanlış anlaşılır, asabi ve aksi olarak algılanabilirsiniz. Despotça davranışlarınız olmasına rağmen mükemmel bir idarecisiniz. Hobi olarak tasarım, oymacılık ve heykeltraşlık gibi alanlara girmeniz tavsiye edilir. En çok ticaret ya da emlak işlerinde, inşaatçılık ve alıp satma da başarılı olursunuz. En büyük başarınızı ise toprakla uğraşırken yani madencilik, jeoloji ya da gayrimenkul gibi alanlarda elde edebilirsiniz. Üniformaları seversiniz ama savaşmaktan ve mücadeleden uzak durmalısınız. Köklenmeniz ve düzenli bir özel hayat yaşamanız mutluluğunuz için şarttır.

 

AYIN 14. GÜNÜ

Kendinizi her koşula uyarlayabilirsiniz. Çift yönlüsünüz, hem mantıklı hem de sezgiselsiniz. Risk aldığınızda şansınız yaver gider. İyi bir bahisçi ve kumarbazsınız. Doğal olarak sanatsal değilsiniz ama eğlenmek için sanatsal formları kullanmaya ihtiyacınız vardır. Büyük çaplı işlere girişerek kendi çabanızla başarılı olmalısınız. Genç bir yaşta evlenmelisiniz çünkü ileriki yaşlarda çok değişiklik arama ihtiyacı duyacaksınız. Çok duygusal ve sürekli olarak duygularınıza ve sempatilerinize göre davranma eğilimi içindesiniz. Alkol ve adrenalin salgılayıcı bedensel hazlar gibi bünyeniz için fazlası zararlı olan düşkünlüklerden kaçınmalısınız. Fiziksel ve ruhsal dünya arasında bir köprü gibisiniz. Hem yapıcı hem de yıkıcı kapasiteniz yüksektir.

 

AYIN 15. GÜNÜ

Siz iyi niyetli venüsün korumasındasınız. Pek çok kabiliyetiniz var ve mali konularda başarılı olabilirsiniz. Bilgiyi çok çalışarak değil adeta yutarak alıyorsunuz. Arkadaşları, hediyeleri ve fırsatları kendinize çekiyorsunuz. Fedakarlıkta bulunarak kendinizden verebilirsiniz. Kendinizi düşünmeksizin sadece bir amaç uğruna ya da sevdiğiniz bir dostunuz için hizmet edebilirsiniz ama kendinizi kullandırmazsınız. Mesleki bir kariyeriniz olsun istersiniz. Hangi alanda çalışıyor olursanız olun, bulunduğunuz alanın en iyisi olmaya çalışırsınız. Zekanız bilimseldir (1 ve 5) ama ifadeniz müzikseldir (6 nedeniyle). Cömert ve gösterişe düşkünsünüz. Genel bir insanlık amacı yerine daha çok kişisel yardımlarda bulunma eğilimindesiniz. Huzurlu ve sakin bir yuva ortamını seversiniz.

 

AYIN 16. GÜNÜ

Genellikle sinirlisiniz ve bazen asabi olarak nitelendirilirsiniz. Kendi çıkarınıza yönelik ayarlamalar ve entrikalar düzenlemeye yatkınsınız. Bunların sonuçları yüzünden sıkıntı çekersiniz. Doğal olarak yedinin çekinikliğini taşımaktasınız ama altı yoluyla yuvaya ve sevgiye yönelirsiniz. Meslek olarak mantık ve analiz yeteneğinizi kullanabileceğiniz bir alan seçmeniz gerekir. Planlarınızın tartışılmasından hoşlanmazsınız. Ertelemeler yapmaya ve fazlasıyla kendinize dönük yaşamaya yatkınsınız. Sevgi istersiniz ama kendinizi sevdirmek için herhangi bir çaba harcamazsınız. Aile içinde uyum, huzur ve dengeyi bulamadıkça, korku ve güvensizliklerinizi aşamayacaksınız.

 

AYIN 17. GÜNÜ

Yüksek amaçlara sahip, gururlu, fikirlerinize fazlasıyla bağlısınız ve nadiren başkalarına akıl danışırsınız. Genellikle eli açık ve cömert, dönem dönem ise cimri olup, paranızı ya biriktirir ya da etrafınıza saçarsınız. Bankacılık ve mali konularda mevcut en iyi titreşimlerden faydalanıyorsunuz (1+7=8). Bu itibarla başkalarının çıkarlarını ve işlerini mükemmel bir biçimde koruyabilirsiniz. Kendi işinizde yönetici konumunda olmalı fakat aynı zamanda emrinizde çalışanlaraa ve ortaklara sahip olmalısınız. Üzerinize aldığınızı işleri sonuna kadar takip eder ve bitirirsiniz. Büyük işleri üstlenmelisiniz ancak yine de ayrıntılarla ilgilenecek birileri yanınızda size destek olmalı, çünkü ayrıntılarla uğraşmaktan yorulabilirsiniz. Bu sayının son hanesi toprağa hükmeder. Bu nedenle tarım, madencilik ya da petrol işinde başarılı olabilirsiniz. Bilgiye karşı büyük bir isteğiniz var ve araştırmaktan hoşlanıyorsunuz. Yazdığınız takdirde seçeceğiniz tür kurgusal olmaktan daha çok teknik ya da tarihi araştırma olacaktır. Ruhsal konularda ikna olmak için kanıt istersiniz.

 

AYIN 18. GÜNÜ

Bir hayli değişik faaliyet ve seyahat yaşayacaksınız. Size büyük umutlar bağlanacaktır çünkü size bağımsız 1 ve etkili 8 verilerek yayılımcı 9 sağlanmıştır. Bu nedenle kendinizi yaşlı ve yardıma muhtaçlara ya da hayır işleriyle ilgili gruplarda hizmet ederken bulabilirsiniz. Tavsiye almaktan hoşlanmazsınız ve nadiren tavsiyeye ihtiyaç duyarsınız. Kendinizi kanunlar, siyaset, din gibi iyi idare edilmesi gereken geniş alanlarda meşgul edebilirsiniz. İlk çabalarınız başarılı olmayabilir ama sonunda hedefinize ulaşırsınız. Biraz duygusal olsanız da (9 nedeniyle) güçlü bir zekanız var, mantık yürütmekten ve tartışmaktan hoşlanırsınız. 9’un ardındaki sorumlulukları hissederek maddi konulara hiçbir zaman yönelmezseniz hata edersiniz. Çünkü bütünün hayrına hizmet için de maddi güce sahip olmak gereklidir. Duygusal denge sağlanmadığında bu döngüdeki evlilikler ya da ilişkiler kolaylıkla bozulabilir ya da dağılabilir.

 

AYIN 19. GÜNÜ

Bu titreşim 1’den 9’a kadar bütün sayıların içerdiği alanı kapsar. Mantıklı, kararlı, sebatkar, pratik, sanatsal ve evrensele yöneliksiniz. Bağımsız olmalı, sınırlamalara boyun eğmemelisiniz. Yükseklerde uçabilir veya çöküntüye uğrarsınız. Bu hem hareketleriniz hem de duygularınız için geçerlidir. Geleneklere bağlı kalmanız ya da özel yaşamınızda yer vermeniz beklenmemelidir; ancak  içinde bulunduğunuz topluluğa da saygı duymalısınız. Kişisel hayatınızda pek çok düzenleme yapmanız istenebilir. Toplum içinde iyi bir konumda olmayı ister ve koşullarınızı yükseltmek için çalışırsınız. Yaşamınızda değişiklik ve çeşitliğe önem verirsiniz. Her zaman çevrenizde yeni düzenlemeler yaparsınız.

 

AYIN 20. GÜNÜ

En uyum sağlayacağınız çevre küçük iş çevreleri ile dostluk ve güven bulabileceğiniz ortamlardır. Geniş kapsamlı işlere kalkışmaz, fazla sorumluluk yüklenmeden başkaları ile çalışmayı tercih edersiniz. Mükemmel bir politikacı ya da din adamı olabilirsiniz. Fakat yine de, kalabalıklara hitap etmektense insanlara medya yolu ile seslenmeyi tercih edersiniz. Sempatik ve çekicisiniz. Büyük bir bilgi birikimi sağlayabilirsiniz ve iyi bir eğitim görmeniz gerekmektedir. Detayların önemli bir yer teşkil ettiği şirketler hukuku ya da mülk idaresi konuları ile ilgilenebilirsiniz. Ülkeniz ve yuvanıza, aileniz ve dostlarınıza çok bağlısınız. Yardım etmeği seversiniz ama tek başınıza çabalamaktan da hoşlanmazsınız. Bir koro ya da orkestrada birliktelik içinde müzikle uğraşabilirsiniz.

 

 

AYIN 21. GÜNÜ

Çok güzel bir sese sahipsiniz. Her ne kadar topluluk önünde şarkı söylemek için gerekli eğitimi almada zorluklarla karşılaşsanız da, konuşma yeteneğinizle insanları kendinize hayran bırakacaksınız. Çekici, müziğe ve güzelliklere düşkün, sanat ve dans etmekten hoşlanan bir kişisiniz. Olaylar beklentileriniz doğrultusunda gelişmediğinde fazlasıyla sinirlisiniz. Kişilere ve olaylara karşı gösterdiğiniz ani tepkileri kontrol etmeniz gerekmektedir. Sevginizi göstermede daha çok alıcı davranıyorsunuz ama sevginizi verdiğiniz varlıklara dair büyük bir gurur ve alakanız var. Bir hayat ortağından çok, iyi bir dostsunuz çünkü hayal gücünüz nedeniyle şüpheci bir kişiliğe sahipsiniz. Çok fazla düşünen birisi ya da hastalıklı, takıntılı bir insan olmamaya gayret etmelisiniz. Eğer pin kodu takviyeleriniz zihinsel ağırlıklı ise üçüncü çakranız sizi, kelimelerin önemli olduğu ilgi alanlarından kitaplara, yayımcılığa, gazeteciliğe ve editörlüğe yöneltecektir. Her türlü eğitim dalında başarılı olabilirsiniz.

 

AYIN 22. GÜNÜ

Nesnel(somut) ve öznel(soyut) dünyada geniş çapta işlevleriniz olacak. Bu ikisi arasındaki dengeyi korumaya çalışmalısınız. Diğer bütün üstün ve güçlü sayılar gibi 22 sinirli ve heyecanlıdır. Dengesini sağlayabilmek için dinlenmeye ve başkalarından uzaklaşmaya ihtiyaç duyar. Önsezileriniz çok kuvvetlidir ve ilk izleniminize her zaman güvenebilirsiniz. İdealleriniz ve onları geleneksel dünyevi sınırlar içinde tutma mecburiyetiniz genellikle birbiriyle çelişir. Her durumda sınırsız gücünüz var. Ama maddi boyutta insanlık yararına çalışmak gibi yüce bir misyona sahipsiniz ve bunun için de kişisel hırslarınıza ayıracak zamanınız olmamalıdır. Örnek vermek gerekirse büyük kapsamlı emlak işleri ile uğraştığınızda,  kendiniz bir toprak ağası olmaya çalışmamalısınız. İş hayatında bireysel yatırım riskine girmekten kaçınmalısınız. Eğer kaçınmazsanız sıkıntı çekeceğiniz kesindir. En büyük başarınız en üst seviyede kontrole sahip olacağınız form dünyasındadır. İdeallerinize uyum sağlayan her tür konuda başarılı olabilirsiniz. 22’de pek çok şair, mucit, üst düzey bürokrat ve müzisyen ile kendileri için şan şöhret kazanmaya çalışmadan topluluklara hitap edebilmiş olan kişiler vardır.

 

AYIN 23. GÜNÜ

Siz çok sempatik, hassas ve anlayışlı bir kişisiniz. Pratik bir zekaya sahip olmanız, toplum içinde aranan biri olmanızı sağlıyor. 5 sayınız (fizik bedeniniz) sayesinde, her türlü fiziksel bozukluğu teşhis etmede büyük bir yeteneğiniz mevcut. Bu nedenle hemşire ya da doktor olarak büyük başarıya sahip olabilirsiniz, ancak pratisyen hekimliği seçmeli ve cerrah olmamalısınız. Çünkü içinde bulunduğunuz sayı parçalayıp yok etmektense, tespit edip tedavi etmeye yöneliktir. Teknik ve pratik (uygulamaya yönelik) yeteneğiniz sizin kimya, hukuk ve borsacılıkla ilgilenmenize fırsat tanımaktadır. Sanat dallarından her hangi birinde başarılı olamayacak kadar pratiksiniz. Kendinize güveniniz tamdır,  popülersiniz ve sosyal bağlantılar kurmaktan hoşlanırsınız. Her tür koşulu en iyi derecede değerlendirerek hayattan alabileceğinizin en fazlasını alırsınız. Her yükün altına girebilirsiniz ve iyi bir dost olursunuz.

 

AYIN 24. GÜNÜ

Bu doğum gününe sahip birisi olarak kendinizi devamlı aktif tutmalısınız yoksa harcayamayacağınız kadar çok enerjiniz olur. Aşk hayatınızda bir tek kişiye yoğunlaşmalı ve kısa süreli maceralar peşinde koşmamalısınız. İş hayatından emekli olmayı planlamamalısınız. Bunun yerine genişlemeye ve yayılmaya devam etmelisiniz. Sanata, müziğe ve heykele seyirci olarak merakınız var ve sahne sanatlarını izleme merakınız bulunmaktadır. Tabiat olarak maddiyatta garantici bir yapıya sahipsiniz. Bankacı, tasarımcı ya da tüccar olarak mali başarı elde edebilirsiniz. Pratiksiniz fakat pek fazla hayal kurmazsınız. Dış etkenler sizi çok az etkiler. Zamanın ve paranın değerini bilirsiniz. Çok evcil bir yapınız ve fedakarlığın getirdiği bir gururunuz var. Neşenizi ve kederinizi abartma eğilimindesiniz. Depresyon, kıskançlık ve endişeden uzak durun. Başkalarının hayatlarını gözlemleyerek sizin için gerekli olan dersleri alabilirsiniz.

 

AYIN 25. GÜNÜ

Kehanette bulunabilen ve hakikatleri anında anlayabilen bir kişisiniz. Bilinmeyene karşı güçlü bir eğiliminiz var. Gerçek duygularınızı sakladığınız için çoğu zaman yanlış anlaşılırsınız. Resim, heykel, ağaç oymacılığı ve benzeri sabır gerektiren hobilerde yeteneğiniz var. Yaptığınız her sanat eserini kolayca pazarlayabilirsiniz. Aynı zamanda profesyonellik ve uzmanlaşma gerektiren konu ve mesleklerde de başarılı olabilirsiniz. Siyasete atılabilir, kendinizi toplumun kalkınmasına hizmet eden yönüyle meşgul edebilirsiniz. Kararsızlığa yatkınlığınız var ve eğer bunun üstesinden gelmezseniz ilişkilerinizde bu nedenle sıkıntı çekeceksiniz. Bir konuya yoğunlaşmayı öğrenmelisiniz. Zihninizi meditasyona alıştırmalı, kararsızlıktan, kendi değerinizi hafife almaktan, melankoliden uzak durmalısınız. Kolayca tesir altında kalabilen mizacınız zayıf noktanızı oluşturur. Her zaman “dik ve dar yolu” tercih etmelisiniz çünkü bu sayının titreşimlerinde “doğru yol” dan sapmaya karşı bir eğilim vardır(2+5=7). Bu günde doğanlar, bir yandan ahlak dersleri verirken öte yandan fazlasıyla özgür yaşamaya eğilimlidirler. İdealist ve ümit dolu bir kişisiniz ancak tembelliğe düşmemelisiniz.

 

AYIN 26. GÜNÜ

Sizin için her şey pratik kullanıma uygun olmalıdır. Başkalarının duygularına değer veren bir kişisiniz. Bugünü unutacak kadar geçmişte yaşıyorsunuz. Pek çok işe başlıyorsunuz ama onları bitiremiyorsunuz. İnsanları iyi ağarlamanın ve konukseverliğin geçer akçe olduğu mesleklerde başarılı olursunuz. Kendi seçimlerinize bağlı olarak yükselebilir ya da düşebilirsiniz. İyi bir eğitim almanız gerekmektedir. Siyasetçi, diplomat ya da sosyal hizmet görevlisi kamuda olarak kariyer yapabilirsiniz. Evcil bir doğanız var, yuvanızı ve çocuklarınızı seviyorsunuz ve erken bir evlilik yapmanız gerekmektedir. Size ait olan şeylere karşı çok bağlısınız, giyiminizde gösterişli ve renkli bir izlenim uyandırıyorsunuz. Fiziksel konfor konusunda fazla ısrarcısınız ve başkalarına karşı cömertsiniz.

 

AYIN 27. GÜNÜ

Bu “3 boyutlu” numaralardan birisidir(2+7=9). Diğer dokuzlardan daha çok maddiyatçıdır. Bu numara güçlü bir evlilik titreşimine sahiptir ama diğer dokuzların aksine bu dokuzlarda evlilik nadiren hayal kırıklığı ile sonuçlanır. Güçlü, katı ve ani değişikliklere kapalısınız. Doğal bir lidersiniz ve başkasının emri altında çalışmamalısınız. İyi bir avukat ve diplomat olabilirsiniz. Ayrıca başarılı bir maliyeci ve müfettiş olma imkanınız da var. Davranışlarınız hakkında hesap vermekten pek hoşlanmazsınız. Sevdiklerinize bağlısınız ve evcil bir yapınız var. Uyumlu ve sanatsalsınız. Plastik sanatlarda ürün ortaya koyabilirsiniz. Edebi yeteneğiniz ve manevi eğilimleriniz var. Doğu felsefesine yatkınsınız. Yaşam tarzınızda herkese örnek olmanız gerekmektedir.

 

AYIN 28. GÜNÜ

Bu bütün birler içinde en çekici olanıdır. Güçlü bir iradeye sahip, katı ve inatçısınız. Karizmanız sayesinde gerektiğinde bütün gelenekleri yıkma gücünüz var. Birlikteliğiniz gelenekselden uzak ama her zaman sizin ideallerinize uygun olmalıdır. Doğuştan idarecisiniz. Mimar, mühendis, öğretmen, eğitmen ya da avukat olarak başarılı olabilirsiniz. Hırslarınız için büyük fedakarlıklar yapabilirsiniz. Tembelliğe yönelmemelisiniz çünkü bir süre sonra hayal kurma ve küçük şeylerle vakit öldürmek gibi, üstün yeteneklerinizi öldürecek şeylere sapabilirsiniz. Hayatınız ile ilgili her şeyi abartma eğilimindesiniz. Bu nedenle kendinizi pek çok hayal kırıklığına sürüklüyorsunuz. Özgürlüğe aşıksınız ve sınırlamalar nedeniyle sıkıntı çekiyorsunuz. İdealleriniz gerçekleştiğinde çoğunlukla onlardan vazgeçersiniz. Ancak yine de yeni idealler peşinde koşmadan da duramazsınız.

 

AYIN 29. GÜNÜ

Ruhsal ve esin kaynağı bir kişisiniz (2+9=11). Büyük sonuçlar için liderlik etme yeteneğine sahipsiniz. İşçi sorunlarını halledebilir ve dini ayrılıkları giderebilirsiniz. Kendinizden kaynaklanan güçle, kendinize ve başkalarına büyük gurur veya yıkım getirebilirsiniz. Her konuda aşırıya kaçarsınız. Sevgi ve muhakemede derin, depresif ya da neşeli olabilirsiniz. Sinirlerinizin sizi etkilememesi için bunları kontrol etmeniz gerekmektedir. Yuva sizin mutluluğunuz için gereklidir ancak her zaman beraber yaşanması kolay bir insan değilsiniz çünkü kendi hayallerinize dalar, özel ilişkilerinize fazlaca önem verir ve diğerlerinin rahatını sağlamayı unutabilirsiniz. Çok kişiliklisiniz ve kendinizi etkili ve dengeli tutabilmek için çaba sarf etmeniz gerekmektedir.

 

AYIN 30. GÜNÜ

Yaşama sevinci ile dolup taşıyorsunuz. Biraz sinirli olmanıza rağmen hastalıklara karşı dirençlisiniz. Eğer hasta olursanız bununla baş edebilecek güce sahipsiniz. Sabit fikirli olmamaya dikkat etmeli ve astral yolculuk konuları ile ilgilenmelisiniz. Fikirlerinizde kararlısınız, beklentilerinizde ısrarcı bir tutumla haklı olduğunuzu düşünmektesiniz. Pek fazla bilgi birikimine sahip değilsiniz (daha fazlasını elde etmeye çalışmalısınız) fakat hayal gücünüz ve önsezileriniz çok kuvvetlidir. İyi bir arkadaşsınız, iyi bir öğretmen, yazar ya da kamu görevlisi olabilirsiniz. Her ne kadar geçici ilişkilere yönelseniz de köklü bir sadakat duygusuna sahipsiniz. İyi yönleriniz için takdir edilmekten hoşlanırsınız.

 

AYIN 31. GÜNÜ

Tıpkı ayın otuzuncu gününde doğanlarda olduğu gibi ruhsallığı hafife alma ya da görmezden gelme lüksünüz yoktur. Fikirleriniz her zaman mantıksal olmayabilir ve size hayal kırıklığı yaşatabilirler. Eğer hayatta başarılı olmayı istiyorsanız dördüncü çakraya ait olan güç ve uyumluluğu geliştirmelisiniz. İş hayatına yatkınlığınız var ama dekorasyon ya da yazarlık daha başarılı olacağınız alanlardır. Mükemmel bir kimyacı ya da simyacı olabilirsiniz çünkü kimyasal maddeleri ve ilaçları birbirine karıştırmakta ustasınız. Seyahat etmekten hoşlanırsınız. Yalnız yaşamayı tercih etmezsiniz. Erken evlenmelisiniz çünkü sorumluluk almanız, istikrar kazanabilmeniz için evlilik şarttır. Size yapılan iyilik de kötülüğü de asla unutmazsınız. Hukukun ve maliyenin gücünü öğrenmelisiniz çünkü bunlara dikkat etmeme eğiliminiz var.