Esneklik Yasası

Numerolojide “Esneklik Yasasına” uyumlanmak ve Numeroloji Analizi sonrasında bu yasalar ile çakralarımızı dengelemek…

Esneklik bize pasiflik ya da direnmeden daha çok yarar sağlar; ortaya çıkan her şeyi etkin biçimde kullanarak, en acı verici koşulları dahi kucaklayarak, zorluklarımızla – onları bir spiritüel eğitim biçimi olarak görmeye başlayarak – daha etkili biçimde başa çıkarız.

Esneklik, yaşanan ana katı bir biçimde direnmek yerine, onu pragmatik bir şekilde kabul etmeyi -kendimizi, başkalarını ve mevcut koşulları kabul etmeyi- içerir. Bu asla, hoşlanmadığımız şeye pasif bir biçimde katlanmamız, haksızlığı görmezden gelmemiz veya kurban edilmemize izin vermemiz anlamına gelmez. Esneklik, uyanık ve geniş bir farkındalık hali gerektirir. O sadece herşeyi olduğu gibi kabul etmeyi değil, onu benimsemeyi ve yapıcı bir biçimde kullanmayı da gerektirir.

Bir grup insanın başına acı verici olay geldiğinde bazıları şok, ret ve korku içinde bu deneyime zihnen direnir; böylece ağacın sert dalının rüzgarda kırılması gibi en kötü deneyimi yaşarlar, bazıları ise duygularını kabullenir, ifade ederler ama eğilerek kırılmaktan kurtulurlar. Bu yasayı uygulamakta ustalaşarak, engelleri ilerleme vasıtalarına, sorunları da fırsatlara dönüştürürüz. Kuvvetli rüzgarlar esiyorsa, onları sadece kabul etmez ya da onlara sadece katlanmaz, oraya yel değirmenleri de inşa ederiz. Şair Robert Frost’un da yazdığı gibi “Daima sizden kabul etmeniz istenen şeyi kabul edin. Kabul edin ve onu kendi yolunuza dönüştürün.”

Esneklik Yasasını yansıtan ve somutlaştıran, “isim analizlerinde” de bolca tavsiye ettiğimiz, Aikido ve Taichi gibi savaş sanatları direnç göstermeme üzerine kurulmuştur. İtiliyorsanız çekin, çekiliyorsanız itin, bir güç size doğru gelirken yolundan çekilin!

Yasaya uyumlanmak;
1) Yaşarken ona karşı savaşma ya da direnme eğilimi gösterdiğiniz bir durumu ya da olayı düşünün.
2) O zaman, hayatınızın kuvvetlerini kucaklamak ve onlarla birlikte akmak için esnekliği nasıl uygulayabilirdiniz, bunu düşünün.
3) Bu durumla ya da olayla başa çıkmaya çalışırken kasılma, gerilme, direnme, geriye çekme, donup kalma veya savaşma eğilimi gösterdiğinizde bunu fark edin. Kendi kendinize, “Eğer o kuvvettin akışına uysaydım ve onu benim kılsaydım ne olurdu?” diye sorun.

“BİRBİRİ İLE KARŞILAŞAN SAYILAR TÜM EVRENİN KAYNAĞIDIR”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir