İsmimizi değiştirmeli miyiz?

Hem isminiz hem doğum tarihiniz kendinize yazdığınız kaderinizdir.
Peki isminizi değiştirmeli misiniz?
Hem Evet hem Hayır.

Eğer gerçekten adınızı sevmiyorsanız; eğer ondan bıktığınızı düşünüyorsanız; sizi mutsuz ya da tatminsiz yapıyorsa; yapmakta olduğunuz ya da yapmak istediğinize kesinlikle uymuyorsa; eğer sürekli olarak başarısız oluyorsanız-EVET.

Eğer kaderinizden kaçmayı düşünüyorsanız; sorumluluklarınızdan uzaklaşacağınıza inanıyorsanız; vaat edilen gül bahçesindeki bütün istenmeyen otları ayıklabileceğinize ya da başka şeyler yetiştirebileceğinize inanıyorsanız-HAYIR.

Dünya sahnesine çıkmadan önce yerimiz hazırlanmış, akordumuz yapılmış, bize özgü renk, numara ve ismimiz belirlenmiştir. Kendi titreşimlerimizi seçemeyiz, çünkü bunlar bize atfedilen özelliklerin silinmez bir parçasını oluşturur. Hepimizin gerçekleştirmek zorunda olduğu belirli uygulamalar, öğrenmek zorunda olduğu bazı dersler ve tamamlayacağı bir ”kaderi” vardır. Bazen bu görev bize fazla ağır gelebilir. Hayatta, türlü sorunlarla boğuştuğumuz ve bunlardan kurtulmak için başkalarının yardımına gereksinim duyduğumuz dönemler olabilir. Belki de Fırsatlar Patikamız, ismimizin titreşiminin veremediği Büyük şansı bize sunacaktır. Ya da İfademizin bize yüklediği zorunlulukları yerine getirip, bunları ”aşabiliriz”. Bu sayede yeni bir gelişim açısına hazır oluruz.

Koşullar gerektirdiği taktirde, yapılacak bir isim değişikliği sayesinde güçlükler hafifletilebilir. Güçlü olanlar her ne kadar, isimlerinin getirdiği elverişsiz durumlara karşı çabalamaya devam etseler de, varlığımızın amacına zarar verdiği sürece hepimizin her türlü meşru yardımı almaya hakkı vardır. Bize sunulan ve yararlanabileceğimiz sayısız titreşimler arasından akıllıca seçimler yapmalı ve böylece kendimizi geliştirmeliyiz.

HARFLER “DİLİN” RUHUDUR.